24 stycznia, 2022

itRoot.pl

Administrator sieci

Jak wybrać kartę SD?

karta pamięci

Karta pamięci to nowoczesny, cieszący się obecnie największą popularnością zewnętrzny nośnik danych. Ma ona niewielkie rozmiary, dlatego jest bardzo mobilna. Dzięki temu jest ona nośnikiem, który zmieścisz nie tylko do torebki, ale nawet do kieszeni, czy portfela. Aby uniknąć uszkodzenia nośnika, należy go oczywiście przechowywać w specjalnym etui lub pudełku na kartę SD. Jaka karta pamięci będzie odpowiednia do telefonu? Którą kartę wybrać do smartfona, aparatu lub tabletu? Wybór odpowiedniej karty pamięci może na początku wydawać się nieco skomplikowany. Aby wybrać idealną kartę pamięci, warto poznać odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań: czym różnią się od siebie karty pamięci? Klasa szybkości karty pamięci – co to znaczy? Jakie parametry należy brać pod uwagę podczas zakupu karty do smartfona? Na rynku jest wiele polecanych modeli, które charakteryzują się różnymi parametrami.
Jakie rodzaje kart pamięci są dostępne na rynku? Są to np. karty SD, czyli Secure Digital. Ile danych można na nich zmieścić? Jeśli karta posiada oznaczenie SD, oznacza to, że jej pojemność wynosi do 2 GB. Dostępne są także karty z większą ilością miejsca na dane, takie jak SDHC, mieszczące od 4 do 32 GB, a także SDXC, na których można zamieścić od 64 GB do 2 TB danych. Wymienione karty najczęściej stosuje się w laptopach, a także w cyfrowych aparatach i kamerach. Są one jednak zdecydowanie za duże do telefonów. Jaka karta pamięci pasuje do telefonu? W tym celu powstały karty microSD. Są one jeszcze mniejsze, niż karty SD. Ich zaletą jest kompatybilność z mobilnymi urządzeniami, a możliwość zastosowania do nich adaptera SD sprawia, że są jeszcze bardziej uniwersalne.
Na co zwrócić uwagę, kupując karty pamięci? Technologia bardzo szybko ewoluuje, a na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kart pamięci do aparatów, komputerów, czy telefonów. Przeciętny zjadacz chleba powinien zwracać uwagę na kilka parametrów kart pamięci. Są to: pojemność, dzięki której wiadomo, ile danych zmieści się na karcie. Sprawdź też koniecznie, jaką maksymalną pojemność obsługuje Twój nośnik. Dzięki temu unikniesz zakupu karty, która nie będzie pasowała do urządzenia. Odporność karty pamięci to także ważna sprawa – warto sprawdzić, jak będzie ona reagowała na zmiany temperatur. Jest to potrzebne szczególnie w przypadku kart do smartfonów, z których korzystamy często na zewnątrz, i to przez cały rok. Musi być ona odporna na mróz oraz wysokie temperatury. Na rynku dostępne są także wodoodporne karty pamięci.

Ciekawe artykuły

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności