24 września, 2022

itRoot.pl

Administrator sieci

Linux Mint

mint

Przez lata powstało wiele dystrybucji systemu Linux. Ich cechą wspólną jest jednak fakt, że przynajmniej z założenia są całkowicie darmowymi systemami operacyjnymi, konkurencyjnymi chociażby dla Windowsa. Fani Linuxa często mają nie lada orzech do zgryzienia, bo o ile w „okienkach” wybór jest nie za wielki, to w przypadku darmowych Linuxów często może on przyprawić o ból głowy nawet osoby, które znają się doskonale na technologii informatycznej.

Jakie cechy posiada Linux mint?
Mint to obecnie jedna z popularniejszych dystrybucji Linuksa. Przede wszystkim mamy do czynienia z produkcją o bardzo ciekawym interfejsie graficznym, który będzie przez większość użytkowników odebrany z pewnością pozytywnie. System Linux Mint również zapewni użytkownikowi poprawne wgranie wszystkich kodeków i większości sterowników do naszego sprzętu w sposób całkowicie automatyczny, dzięki czemu możemy cieszyć się praktycznie od razu po instalacji pełnią mocy naszego sprzętu. Nie będziemy również musieli przejmować się odtwarzaczami audio czy też oprogramowaniem takim jak programy biurowe i przeglądarka internetowa. To praktycznie gotowa do pracy i multimediów dystrybucja, która wszystko zrobi za nas. Nam pozostanie jedynie rozpoczęcie pracy na naszej nowej instalacji. I w tym miejscu również trzeba zauważyć, że jedną z zalet wersji Mint jest niesamowicie szybka i skuteczna instalacja.

Linux Mint – dla kogo?
Mint dzięki zastosowaniu bardzo eleganckiego i schludnego środowiska graficznego wielu osobom może kojarzyć się chociażby z Windowsem. Ma to spore znaczenie zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z Linuksami. Za tak ciekawy wygląd odpowiada specjalna nakładka Cinnmamon. Może się więc okazać trafionym wyborem dla początkujących użytkowników. Oczywiście również wiele zyska w przypadku wybory tej dystrybucji użytkownik nieco bardziej zaawansowany. Do pewnych wad tego systemu należy zaliczyć nieco mniejsze możliwości konfiguracyjne, aniżeli w przypadku wielu innych dystrybucji. To może zniechęcać przede wszystkim osoby, które lubią implementować swoje własne rozwiązania do systemu operacyjnego.

Główne zalety systemu Linuks Mint:

  • szybka instalacja
  • prostota obsługi
  • eleganckie środowisko graficzne
  • wiele przeinstalowanych narzędzi
  • kodeki i sterowniki instalowane automatycznie

Linux Mint do pobrania: https://www.linuxmint.com

Ciekawe artykuły

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności