25 listopada, 2022

itRoot.pl

Administrator sieci

Magento

W dobie nowoczesnej, internetowej sprzedaży zmieniło się wszystko – podejście klientów do zakupów, ale również podejście samych sprzedających i przedsiębiorców, którzy jak nigdy dotąd rozumieją potrzebę doskonalenia nie tylko samych produktów czy usług, ale również metod sprzedaży. Epoka sklepów internetowych dała dziesiątki ciekawych systemów e-commerce. Jednym z nich jest popularny w Polsce Magento.
Magento jest darmową platformą sprzedaży online, tworzona nieprzerwanie od 2007 roku. Platforma pozostała darmowa, choć możemy ją wzbogacić wieloma płatnymi dodatkami. Od 2007 roku kilkukrotnie przechodziła z rąk do rąk za gigantyczne kwoty, co bardzo ważne bez najmniejszego uszczerbku na jakości oferowanej przez siebie usługi, czy jej stabilności.

Zalety systemu Magento:
System pomimo wielu działań komercyjnych pozostał (i raczej pozostanie) darmowy. Mamy do wyboru oczywiście wersję płatną, ale większości użytkowników wystarczać będzie odmiana Open Source.
Dedykowany on jest raczej dużym i średnim sklepom, choć oczywiście także mali przedsiębiorcy coraz chętniej po niego siętają, tworząc swoje sklepy online. Praca na tym systemie może być całkiem niezłym przetarciem przed wieloma innymi działaniami w e-commerce.
Ilość rozbudowanych opcji jest niewątpliwie największą zaletą tego systemu. Wiele innych darmowych propozycji przez Magento prezentuje się delikatnie mówiąc stosunkowo skromnie. Oczywiście należy mieć na uwadze, że więcej opcji to większa waga systemu, większe jego wymagania, a także skomplikowana konfiguracja, ale gdy już z tym się uporamy dostajemy całkowicie za darmo jeden z lepszych systemów E-commerce w swoje ręce.

Wady Magento:
Pewną niedogodnością jest fakt, że platforma pożera dość sporo zasobów serwerowych jeżeli zostanie niewłaściwie skonfigurowana. Problem ten zmienia się na lepsze z edycji na edycję, ale czasami nadal pojawiają się takie komplikacje. Największym problemem jest właśnie owa konfiguracja, przez co na rynku pojawia się wielu specjalistów, którzy właśnie Magento się zajmują. Skonfigurowanie poprawnie serwera oraz samego sklepu jest nieco trudniejsze, aniżeli w przypadku wielu innych darmowych platform. Jak zwykle jednak bywa – coś za coś. Dostajemy naprawdę pokaźną bazę funkcjonalności i możliwości.

Czy warto?
Zdecydowanie warto zainstalować Magento chociażby na próbę, również przy mniejszym i małym biznesie. Sprawdzenie się na zaawansowanym narzędziu e-commerce pozwoli nam zupełnie inaczej spojrzeć później na wiele innych propozycji obecnych na rynku i wykorzystać ich potencjał w zupełnie inny sposób.

Magento do pobrania na stronie https://magento.com

Ciekawe artykuły

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności