25 listopada, 2022

itRoot.pl

Administrator sieci

OsCommerce

OsCommerce

OsCommerce jest jednym z tych rozwiązań, które nie przychodzą nam na myśl jako oczywiste w przypadku, gdy rozpoczynamy swoją przygodę ze sprzedażą internetową, ale warto się nad nim pochylić, by przeanalizować wszystkie zalety i wady tego systemu. Oparty jest on na licencji darmowej GNU /GPL, dzięki czemu nie poniesiemy opłat za stworzenie na jego bazie sklepu internetowego dla siebie.

Czy poradzę sobie samemu z instalacją?
O ile sama instalacja bywa banalnie prosta i sprowadza się do kilku prostych kroków na naszym serwerze, o tyle konfiguracja systemu OsCommerce może przysporzyć już nieco problemów. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z branży lub agencji interaktywnych, które za niewielkimi opłatami są w stanie dla nas stworzyć na bazie darmowego systemu całkowicie sprawny, gotowy do sprzedaży (i zarabiania na siebie) sklep internetowy.

Jakie kroki należy podjąć, by sklep działał sprawnie?
Oczywiście wprowadzić będziemy musieli w tym celu wszystkie nasze produkty lub usługi, a także przygotować ich opisy i zdjęcia. Dzięki temu będziemy bardzo blisko rozpoczęcia sprzedaży, ale potrzebować będziemy jeszcze kilku kroków. To przede wszystkim:

  • integracja płatności online
  • automatyczne wystawianie faktur (jeżeli konieczne)
  • przygotowywanie zamówień
  • system obsługi zamówień – zarządzanie zamówieniem / komunikacją, druk naklejek na paczki etc.

Do wszystkich tego typu działań również w OsCommerce znajdziemy odpowiednie wtyczki i dodatki także w wersjach darmowych, które pobierzemy z sieci i zaimplementujemy w naszym systemie.

Mnóstwo szablonów OsCommerce
System posiada możliwość zainstalowania i przetestowania bardzo wielu ciekawych szablonów. Jedną z większych zalet Oscommerce jest fakt, że bez trudu dostosujemy go wyglądem do większości popularnych branż i ekspresowo będziemy mogli rozpocząć sprzedaż online w naszej firmie. Efekt końcowy odpowiednio skonfigurowanego sklepu na systemie OsCommerce nie będzie odbiegać w ogóle od tego, co otrzymujemy w przypadku zakupu komercyjnych rozwiązań, oczywiście pod warunkiem solidnego skonfigurowania systemu pod swoje indywidualne potrzeby i wymagania.

OsCommerce do pobrania na stronie https://www.oscommerce.com

Ciekawe artykuły

Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do spersonalizowania reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Więcej informacji w Polityce prywatności